Hakkımızda

Akademik hayatım boyunca psikoloji bilim dalına çok ilgi duymakla birlikte bölümümü çok severek okudum. 2013 yılında Bakırköy Eğitim ve Araştırma hastanesi Ruh ve Sinir Hastalıkları alanında stajım boyunca Psikopatoloji hakkında daha geniş bilgi sahibi olmakla birlikte alanı tanımış ve mesleki olarak ilk adımı atmış oldum.

İletişim

150 Evler Mah. 29 Mayıs Cad. Gülay Apart. No:1, 10400 Ayvalık/Balıkesir

(+90) 537 208 77 76

uzmpskbilgekantarci@gmail.com

Teklif Alın

Şimdi Randevu Alın.

Servisler

Hizmetlerimiz.

Çift ve aile danışmanlığı

Uzm. Psikolog Bilge Kantarcı.

Çift ve aile danışmanlığı, aileyi bir bütün olarak ele almayı hedefler. Çift ve aile danışmanlığında amaç doğrudan bireylerin ruhsal sorunlarının tedavisine yoğunlaşmak değil bireyler arasındaki ilişki, iletişim sorunlarını ele almaktır.Aile ilişkilerinin düzenlenmesi çoğu zaman aile bireylerinin ruhsal sağlığını da olumlu etkiler, çünkü aileler, üyeleri için genellikle en önemli destek kaynağı olduğu gibi en önemli stres kaynağı da olabilmektedirler.

Bireysel Danışmanlık

Uzm. Psikolog Bilge Kantarcı.

Bireylerin davranışsal, düşünsel ve duygusal bazda değişim sürecini amaçlamaktadır ve ruh sağlığı uzmanları tarafından oldukça tercih edilmektedir. İlk amaç, bireyin farkındalığını arttırma yolunda bir adım atmasını sağlamak ve bu yönde değişim gösterme ve yeni bakış açılarının öğrenilmesine katkı sağlamaktır.

Çocuk Psikolojisi

Uzm. Psikolog Bilge Kantarcı.

Çocuk ve Ergenler onların gelişimlerini ve hayatlarını etkileyen duygusal ve davranışsal problemleri sıklıkla yaşarlar. Okul, aile ve sosyal ilişkilerini içeren hayatlarının bir çok alanında zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Aslında yetişkinlikte görülen depresif bozukluk , kaygı bozukluğu gibi bir çok hastalık çocukluk çağında da görülebilmektedir. Çocuk ve Ergen psikoterapilerinde bu açılardan destek sağlamak amaçlanmaktadır.

Bilişsel Davranışcı Tedavi

Uzm. Psikolog Bilge Kantarcı.

Bilişsel/Davranışçı Terapi, bireyin içinde bulunduğu yanlış inançlarını fark etmesi ve bu bu olumsuz düşünce yapısının nasıl ortaya çıktığının farkına varmasını amaçlar. Daha sonrasında bireyi olumsuz yönde etkileyen bu yanlış inançların nasıl ortaya çıktığını anladıktan sonra terapist danışan işbirliği ile bu olumsuz intaçlar ile nasıl bir değişiklik yapılabileceği hakkında çalışmalar yapılır.

Öfke Kontrolü

Uzm. Psikolog Bilge Kantarcı.

Öfke; sevgi, üzüntü, korku, acımak gibi en temel duygularımızdan biridir. Genel olarak insanın bilinçli yaşamadığı, kontrol etmekte zorlandığı bu duygu ile nasıl başa çıkılacağı, yaşandığı anda verilen kararlarla şekillenir. Kişinin karşısındakine ve kendisine kontrolsüz yaşanan ÖFKE ile vereceği zararlar çok farklı boyutlarda olabilir. Öfkenin kaynağında yaşayan ve yaşatanın hatalarından bahsetmek gerekir. Anlam olarak, engellenme, incinme, haksızlık, tehdit altında hissetme karşısında gösterilen kızgınlık, saldırganlık ve hatta şiddet olan öfke, kontrol edilebildiğinde geliştirici olabilecek bir duygudur.

Depresyon

Uzm. Psikolog Bilge Kantarcı.

İnsanlar zaman zaman kendilerini üzüntülü ve mutsuz hissederler. İşinden ayrılmak, sevdiğini kaybetmek veya başarılı olamamak gibi.

UZM. PSIKOLOG BILGE KANTARCI

Daha Fazlası İçin İletişime Geçin!