Hakkımızda

Akademik hayatım boyunca psikoloji bilim dalına çok ilgi duymakla birlikte bölümümü çok severek okudum. 2013 yılında Bakırköy Eğitim ve Araştırma hastanesi Ruh ve Sinir Hastalıkları alanında stajım boyunca Psikopatoloji hakkında daha geniş bilgi sahibi olmakla birlikte alanı tanımış ve mesleki olarak ilk adımı atmış oldum.

İletişim

150 Evler Mah. 29 Mayıs Cad. Gülay Apart. No:1, 10400 Ayvalık/Balıkesir

(+90) 537 208 77 76

uzmpskbilgekantarci@gmail.com

5 +

Yıllık Tecrübe

Hakkımda

Uzm. Psikolog Bilge Kantarcı Kimdir?

1991 yılında Balıkesir Burhaniye'de doğdum. ilkokulu Balıkesir Ayvalık’ta okuduktan sonra İzmir’de ortaokul ve lise öğrenimime devam ettim. 2010 yılında İzmir Türk Koleji Anadolu lisesinden mezun olduktan sonra Beykent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünde öğrenim hayatıma başlamış olmakla birlikte psikoloji bölümünden Onur öğrencisi olmaya hak kazanarak mezun oldum. Akademik hayatım boyunca psikoloji bilim dalına çok ilgi duymakla birlikte bölümümü çok severek okudum. 2013 yılında Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ruh ve Sinir hastalıkları alanında stajım boyunca Psikopatoloji hakkında daha geniş bilgi sahibi olmakla birlikte alanı tanımış ve mesleki olarak ilk adımı atmış oldum.

Çift ve aile danışmanlığı
Bireysel Danışmanlık
Çocuk Psikolojisi
Boşanma Süreci
Öfke Kontrolü
Bilişsel Davranışçı Yöntemler

Uzm. Psikolog Bilge Kantarcı

Bakırköy Ruh ve Sinir hastalıkları bölümünde psikiyatri uzmanlarının oryantasyonu ile birlikte geniş çaplı bir vaka değerlendirme ile psikoz tanısı almış bir çok hastanın sürecini yakından takip etmiş oldum. 2014 yılı ile Onur öğrencisi olarak mezun oldum ,2014 yılında aynı zamanda Beykent Üniversitesi sosyal bilimler fakültesi klinik Psikoloji dalında yüksek lisansımı yaparak uzmanlığımı aldım ve daha sonrasında Yeşilay danışmanlık merkezinde bağımlılık alanında danışan görmeye ve bu alanda çalışmalar yapmaya başladım. Alkol ve madde alanında yapmış olduğum çalışmaları eylemsel bağımlılıklar (teknoloji bağımlılığı ve kumar bağımlığı gibi ) olarak adlandırdığımız alanlarda da vaka görmeye devam etmekle birlikte bağımlılıklar konusunda uzmanlaşma fırsatım oldu. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde Psikiyatri uzmanları ile birlikte bağımlı danışan görmeye devam ettim. Daha sonrasında meslek hayatıma 8. Sınıf öğrencileri ile sınav kaygısı hakkında çalışmalar ile ilgilendim. Bu alanda sınava hazırlanan öğrencilerin motivasyon süreçlerini , kaygılarını, evebeyin tutumlarını ve akran ilişkilerini yakından gözlem yapma ve çalışma şansım oldu. Sınava hazırlanan öğrenci ve ailelerini 1 yıl boyunca takip edip danışmanlık süreçlerini yönettim. Kurum psikologu olarak mesleğime bir dönem daha devam ettikten sonra Göçmenlerle çalışan bir sivil toplum kuruluşunda Avrupa birliği projesi kapsamında psikolog olarak görev almaya devam ettim . Bu süreçte travma hakkında vaka takip ederek travmadan etkilenen bireylere psikolojik danışmanlık hizmeti sağladım. Daha sonrasında bireysel danışmanlığa yönlenmeye başladım bu alanda yeme bozukluğu alanında da vaka takibim ve çalışmam oldu . Obezite cerrahisi ve diyetisyen ile birlikte tüp mide hastalarının ameliyat sonrası psikolojik görüşmelerini takibe aldım. Tüp mide hastalarında ameliyat sonrası gelişebilecek olası depresyon semptomları konusunda danışan takibi sağladım.

Randevu Al

Misyon & Vizyon

5+ Yıl Tecrübe.

Psikoloji çok eski zamanlardan ve insanlığın varoluşundan itibaren etkisini sürdüren, bilimsel disiplinlerin en eskilerinden biridir. Psikoloji biliminin kökeni antik zamanlardan bu yana birey ve toplum için merak konusu olmakla birlikte, insan doğasını ilgilendiren bir konu olarak hayatımızın birçok alanı içerisinde rol almıştır. Eski çağlardan bu yana felsefenin, toplumsal yaşantının, sanatın içerisinde kemikleşmiş bir yapı olarak oluşumunu sürdürmekle beraber, insanın varoluşu hakkındaki sorulara açıklık getirmeyi amaçlamıştır. Psikolojinin varoluşu bu kadar eski çağlara dayanmasına rağmen, bilim olarak kabul görmesi 100 yılın biraz üstündedir. Psikoloji hayatımızın her alanında karşımıza çıkmakta ve daha birçok araştırma ve merak konusu olan alanı da içinde bulundurmaktadır. Psikoloji bilimi toplumsal ve bireysel yaşantımızın her alanında merak konusu olmakla birlikte, birçok araştırmacıyı da bu yönde çalışmalar yapmaya yönlendirmiştir. İnsan davranışlarının daha birçok açıklanamayan yapısı hem bilimsel otoriteler hem de bireyler için önemini korumaktadır. Psikoloji insan var oldukça önemini kaybetmeyen bir bilim olarak yerini almakla birlikte, bilim sanat ve toplumsal dinamiklerden beslenerek önemini korumaya devam edecektir.

Bireysel başvurularda ve kurumsal programlarda tüm bilgiler gizli tutulur.

Danışanlarımızın, hakkında yardım almak istediği her sorun işimizin bir parçası ve aynı önemdedir. Her danışan eşit ve azami saygıyı hak etmektedir.

Psikolojik destek süreci her türlü etnik, ideolojik ve dini imgeden bağımsızdır.

Blog